PSYCHOTERAPIA BILATERALNA

Sylwia Woronowicz i Marta Karpińska-Krauze – psycholożki, psychoterapeutki, superwizorki z wieloletnim doświadczeniem psychoterapeutycznym i klinicznym.

Psychoterapia Bilateralna – nowatorskie multimodalne podejście psychoterapeutyczne, które wyłoniło się z wielu lat doświadczeń psychoterapeutycznych każdej z nas, kilkunastu lat owocnej współpracy i kilkunastu lat przyjaźni. Na początku była to metoda pracy z parami i rodzinami. Z czasem przekształciła się w całościowe myślenie o psychoterapii i w tym nurcie prowadzimy obecnie  grupową oraz warsztaty psychoterapeutyczno-rozwojowe.

 

   FUNDAMENTY I ZAŁOŻENIA

Nazwa „psychoterapia bilateralna” wynikła z jej fundamentów i jej podstawowego założenia.
Fundamentami psychoterapii bilateralnej są nasza przyjaźń i współpraca. Nasza przyjaźń jest oparta na pełnym zaufaniu, prawdzie i wzajemnym wsparciu. Nasza współpraca natomiast jest jednocześnie komplementarna i paralelna. Oznacza to, że w kluczowych kwestiach nasze myślenie i działanie biegną jednotorowo i paralelnie zarówno na poziomie świadomym jak i intuicyjnym / nieświadomym (Tak! Naprawdę rozumiemy się bez słów i kończymy swoje zdania! :). W kwestiach praktycznych i bardziej przyziemnych nasze kompetencje i działania uzupełniają się w taki sposób, że tworzymy razem pełną i zharmonizowaną całość, która zarazem jest czymś więcej niż ich prostą sumą.

Podstawowym założeniem psychoterapii bilateralnej jest to, że zmiany, których człowiek dokonuje w procesie psychoterapeutycznym lub rozwojowym przebiegają paralelnie i komplementarnie na dwóch poziomach: jawnym i ukrytym, świadomym i nieświadomym, cielesnym i duchowym, prawopółkulowym i lewopółkulowym, intuicyjnym i racjonalnym. Dokładnie w ten sam sposób przebiega nasza praca twórcza nad narzędziami i metodami pracy.

przejdź do strony

Call Now Buttonzadzwoń i umów się

Privacy Policy Settings