PUBLIKACJE

Navigation
Depresja – choroba cywilizacyjna. Przewiduje się, że do 2020 roku znajdzie się na drugim miejscu na liście najczęstszych przyczyn śmierci w każdej grupie wiekowej na świecie.
Coraz częściej JAKOŚĆ ŻYCIA staje się wartością, do której dążymy, do której mamy prawo.
Ktoś odszedł, zmarł. Skończyło się coś ważnego. Utraciłeś, straciłaś…
Intuicja to specyficzny sposób gromadzenia informacji i przetwarzania tych bodźców zarówno wewnętrznych i zewnętrznych przez mózg. To wiedza, przeczucie, którego doświadczamy jako zaskakującego błysku, olśnienia czy też wglądu w potocznym tego słowa znaczeniu.
“Kochać to nic złego, miłość to piękne uczucie. Tylko w tym nadmiarze tkwi pułapka. I kolejna: nieodpowiedni partner.”  
Do psychologów zgłasza się coraz więcej singli – przede wszystkim kobiet – po poradę, czy decydować się na całkowicie samodzielne macierzyństwo.  ” –Kiedy kobieta, która jest w związku, chce zajść w ciążę, nikt nie zadaje pytań. Natomiast kiedy samotna kobieta chce mieć dziecko, wszyscy zastanawiają się dlaczego. Najprawdziwsza jest odpowiedź najprostsza: bo chce być matką – “opowiada psycholog Sylwia Woronowicz.
Skąd ta panika? Według specjalistów, fobia to chorobliwy, bezpodstawny i uporczywy lęk przed różnymi określonymi substancjami, sytuacjami, zjawiskami i przedmiotami. Jest oznaką nerwicy. Doznawane uczucie lęku bywa połączone z takimi przykrymi objawami fizjologicznymi, jak silne bicie serca, suchość w ustach, poty. Atak paniki spowodowany fobią może niestety być brzemienny w skutkach, powoduje problemy z ciśnieniem, bezdech, omdlenia, może nawet prowadzić do arytmii i ustania pracy serca.
“–  PODOBNO, KIEDY SCHUDNIESZ , ŻYCIE „SAMO” STAJE SIĘ LEPSZE. ZRZUCANIU ZBĘDNYCH KILOGRAMÓW TOWARZYSZA JEDNAK ZMIANY W PSYCHICE, DO KTÓRYCH MUSISZ SIĘ PRZYGOTOWAĆ I ZASTANOWIĆ SIĘ, CZY NA PEWNO ICH CHCESZ –  ” mówi psycholożka i psychoterapeutka Sylwia Woronowicz
DYSTYMIA: Pracują, tworzą rodziny, chodzą na zakupy, głosują w wyborach. Są prawie przezroczyści: bez emocji, bezszelestni, niezauważalni. Nikomu nie przeszkadzają. Niczego nie chcą, nie potrzebują, nie żądają, niepytani milczą. Kim są ludzie, którzy cierpią na dystymię?
DYSTYMIA: MOŻNA PRZEŻYĆ CAŁE ŻYCIE W SMUTKU NIE WIEDZĄC, ŻE SIĘ MA DYSTYMIĘ, SĄDZĄC PO PROSTU, ŻE „TAKI JUŻ MÓJ LOS” ALBO „ŻYCIE WŁAŚNIE TAKIE JEST”. JEŻELI NIEPOKOJĄ CIĘ TWOJE MYŚLI, ZADAJ SOBIE KILKA WAŻNYCH PYTAŃ. I POSZUKAJ POMOCY – RADZI SYLWIA WORONOWICZ, PSYCHOLOŻKA I PSYCHOTERAPEUTKA.
DYSTYMIA:– Pacjent czuje ulgę na wieść o tym, że jest chory. To podobno norma jeśli diagnoza brzmi „dystymia”. Co to za dziwna choroba? – Zaburzenie nastroju. Niektórzy naukowcy uważają dystymię za rodzaj nerwicy, inni za zaburzenie ze spektrum depresji – jej przewlekłą, łagodniejszą postać.
DEPRESJA – choroba 21 wieku. Choć występuje bardzo często, nadal jest stygmatyzowana, a ludzie na nią cierpiący wstydzą się szukać pomocy.
Call Now Buttonzadzwoń i umów się

Privacy Policy Settings