PUBLIKACJE

Navigation
Ktoś odszedł, zmarł. Skończyło się coś ważnego. Utraciłeś, straciłaś…
Intuicja to specyficzny sposób gromadzenia informacji i przetwarzania tych bodźców zarówno wewnętrznych i zewnętrznych przez mózg. Mówiąc wprost: to inny sposób naszego myślenia niż ten, którym zwykliśmy sie w sposób świadomy posługiwać. Takie myślenie różni się od konwencjonalnego nie tylko organizacją informacji, ale także szybkością ich przetwarzania. To wiedza, przeczucie, którego doświadczamy jako zaskakującego błysku, olśnienia czy też wglądu w potocznym tego słowa znaczeniu.
“Wspaniała dyskusja na bardzo trudny temat. Moze byłoby mniej problemow, gdyby szkolnictwo zajęło się również przedmiotem MIŁOŚCI, skoro dotyczy ona każdego człowieka, jest tak piękna i tak trudna… “
Do psychologów zgłasza się coraz więcej singli – przede wszystkim kobiet – po poradę, czy decydować się na całkowicie samodzielne macierzyństwo. –Kiedy kobieta, która jest w związku, chce zajść w ciążę, nikt nie zadaje pytań. Natomiast kiedy samotna kobieta chce mieć dziecko, wszyscy zastanawiają się dlaczego. Najprawdziwsza jest odpowiedź najprostsza: bo chce być matką – opowiada psycholog Sylwia Woronowicz.
Skąd ta panika? Według specjalistów, fobia to chorobliwy, bezpodstawny i uporczywy lęk przed różnymi określonymi substancjami, sytuacjami, zjawiskami i przedmiotami. Jest oznaką nerwicy. Doznawane uczucie lęku bywa połączone z takimi przykrymi objawami fizjologicznymi, jak silne bicie serca, suchość w ustach, poty. Atak paniki spowodowany fobią może niestety być brzemienny w skutkach, powoduje problemy z ciśnieniem, bezdech, omdlenia, może nawet prowadzić do arytmii i ustania pracy serca.
Jakie są zalety dużej różnicy wieku między partnerami? Jakie są wady dużej różnicy wieku między partnerami?
  Kiedy związek jest toksyczny? Jak uwolnić się z toksycznego związku?  
Czy jest możliwy związek bez zazdrości? Kiedy zazdrość staje się toskyczna dla związku? Jak radzić sobie z zazdrością?
Jak ułożyć sobie relacje z teściami? Jak mieszkanie z teściami wpływa na związek?
Teściowie wtrącają się w nasze życie. Co robić?
– PODOBNO, KIEDY SCHUDNIESZ , ŻYCIE „SAMO” STAJE SIĘ LEPSZE. ZRZUCANIU ZBĘDNYCH KILOGRAMÓW TOWARZYSZA JEDNAK ZMIANY W PSYCHICE, DO KTÓRYCH MUSISZ SIĘ PRZYGOTOWAĆ I ZASTANOWIĆ SIĘ, CZY NA PEWNO ICH CHCESZ – mówi psycholożka i psychoterapeutka Sylwia Woronowicz
DYSTYMIA: Pracują, tworzą rodziny, chodzą na zakupy, głosują w wyborach. Są prawie przezroczyści: bez emocji, bezszelestni, niezauważalni. Nikomu nie przeszkadzają. Niczego nie chcą, nie potrzebują, nie żądają, niepytani milczą. Kim są ludzie, którzy cierpią na dystymię?
DYSTYMIA: MOŻNA PRZEŻYĆ CAŁE ŻYCIE W SMUTKU NIE WIEDZĄC, ŻE SIĘ MA DYSTYMIĘ, SĄDZĄC PO PROSTU, ŻE „TAKI JUŻ MÓJ LOS” ALBO „ŻYCIE WŁAŚNIE TAKIE JEST”. JEŻELI NIEPOKOJĄ CIĘ TWOJE MYŚLI, ZADAJ SOBIE KILKA WAŻNYCH PYTAŃ. I POSZUKAJ POMOCY – RADZI SYLWIA WORONOWICZ, PSYCHOLOŻKA I PSYCHOTERAPEUTKA. – Czy dystymię można nazwać utratą naszej wewnętrznej radości? – To, niestety, dużo więcej. Radość jest luksusem, który dla ludzi z dystymią, jest nieosiągalny. Dystymia charakteryzuje się utratą normalnego odczuwania świata: przeżycia, emocje są słabe, blade. Dystymia to nie tylko utrata radości, to w ogóle utrata możliwości doświadczania życia w pełni.
DYSTYMIA:– Pacjent czuje ulgę na wieść o tym, że jest chory. To podobno norma jeśli diagnoza brzmi „dystymia”. Co to za dziwna choroba? – Zaburzenie nastroju. Niektórzy naukowcy uważają dystymię za rodzaj nerwicy, inni za zaburzenie ze spektrum depresji – jej przewlekłą, łagodniejszą postać. – Dlaczego miałabym czuć ulgę na wieść o tym, że ją mam?– To proszę sobie wyobrazić, że żyje pani z dystymią. Wciąż jest pani niezadowolona, zmęczona…ma pani poczucie pustki wewnętrznej….

Privacy Policy Settings

Przejdź do wybranej strony: